ÚVOD   O CO JDE?   DISCIPLÍNY   VÝSLEDKY   FOTO   SPONZOŘI   DISKUSE 
LEDEN BĚH NA LYŽÍCH
13. 1. 2019, 10:00 - Ski areál Martina Koukala, Žďár n. S.

DISKUSNÍ FÓRUM

Zde můžete přispívat svými názory k lize či ke stránkám. Jméno a text zprávy jsou povinné.


Tučně - označte text a stiskněte tlačítko B Kurzíva - označte text a stiskněte tlačítko I Podtržení - označte text a stiskněte tlačítko U
smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile
Opište prosím písmena z obrázku.

Příspěvky: 1 - 20 (celkem 6687 příspěvků) >>


15. 01. 2019, 10:57

Jirka pořadatel

Na Babiččiných stejčíčkách až na vrchol. Vojta promine, že jsem použil archívní foto, ale já beru snímek i jako instruktážní materiál pro mládež a jejich zapojení na ŽLM. Nemáme jen Šubrtovy holky, jsou zde i další akademici, kterým šli rodiče dobrým příkladem - Kluci Benešovi, holky Šimečkovy, klan Švandů, klan Vábků, a to nemluvím o přeplněných brněnských porodnicích malejma Meteorama.
odkaz >>


14. 01. 2019, 15:28

Babička Klémová

... to se mi to krásně kouká do celkových výsledků: vnouček první, synáček šestej ... za odměnu dostanete 2 - 3 stejčíčky! smile


13. 01. 2019, 17:57

Jirka pořadatel

Při ohlédnutí za dnešním lyžařským dnem musím na prvním místě vyzvednout prozíravost Pepy Holemáře, toho věčne usměvavého kluka z pozvánky. Veškerá sportovní veřejnost ho chválí za tratě ale já bych mu dneska, při pohledu z okna, udělil Nobelovu cenu za radu, abysme na nic nečekali a odjeli svůj závod co nejdřív. Ani ne příští neděli, ani dnešní neděli odpoledne, ale hned. Má holt zkušenosti a ty se nám dnes stoprocentně hodily. Tedy 1. Hvězda zápasu je správce areálu Pepa, další Hvězdy jsou Dana/žirafka/ a Jana/choť Legendy/, které v roli rozhodčích dokázaly nahradit taková esa, jakými jsou Jirka Štěpánek a Vašek Šubrt. Trochu jsem se nechal unést, když tady používám výrazy jako Hvězdy, Legenda, Esa, tak trochu uberu a posílám pochvalu všem, kteří se dnešního závodu jakýmkoliv způsobem zúčastnili. I Gondíčkovýmu bráchovi Zdenkovi za obětavou práci při značení tratě. Velmi poetické dopoledne zakončené v restauraci Tálský mlýn.

Zatím vše a sláva vítězům.smilesmilesmile


13. 01. 2019, 16:10

foglik007 - foglik007@seznam.cz

Krásný závod, super akce. Dík pořadatelům a servisu tratí. (obrovská poklona)
Aj to počasíčko se smilovalo. smile


13. 01. 2019, 14:38

Result Maker

TOP 5

Molva František----------------28:34
Bořil Martin----------------------29:53
Gross Petr-----------------------30:41
Papoušek Marek----------------32:02
Šimeček Tomáš st.--------------33:02


Pokorná Monika-----------------32:05
Marečková Pavla----------------36:46
Srnská Eliška---------------------38:05
Žáková Jitka----------------------46:00
Kotrchová Lucie------------------46:26

82 startujících


13. 01. 2019, 12:43

Lukáš B

Díky za hezký závod. Jen škoda,že se nejel Zdarsky okruh,jak bylo slibeno. Podminky a sněhu parádně


12. 01. 2019, 17:52

Kléma - leos.klement@centrum.cz

odkaz >>


11. 01. 2019, 16:24

Jirka pořadatel

Mám pro vás, zatím orientační, termíny na rok 2019:

bowling - neděle 6.1. - NMNM
běh na lyžích . neděle 13.1. - ZR
slalom - je v jednání, nejspíš někdy v únoru - NMNM
short track - také v jednání, podle hokejového play off, kolem poloviny března - ZR
kuželky - 13.4 - 14.4. - Velká Losenice
cross - neděle 28.4. ZR-Račín
Atl. trojboj - neděle 26.5. - NMNM
in line - neděle 2.6. - ZR
časovka - neděle 23.6. - ZR - Sklené
dálk.plavání - neděle 14.7. - Medlov
ol.triatlon - neděle 11.8. - Velké Dářko
cykl.etapa - neděle 1.9. - ZR - Vlachovice
duatlon - neděle 15.9. - Velká Losenice
koulařský sedmiboj - 5.10. - 6.10. - ZR+NMNM
pl.sprint - neděle 10.11. - ZR
střelba - termín nám bude přidělen
----------------------------------------------------
* Valentýnský běh Žďárem . čtvrtek 14.2. 17.00 - ZR hotel Hajčman
* Klémova K12 - termín i trasa se nachází ve stádiu přípravném
* Legenda č.2 - uvidíme, musíme se ještě hodně snažit, Kléma nasadil laťku hodně vysoko


11. 01. 2019, 12:13

Bezchli - bezchli@gmail.com

Ano pokud rodiče mají zájem mohou začít organizovat dětskou variantu tak bych to viděl v silách organizátorů ZR LIGY to bohužel nyní není.


11. 01. 2019, 10:31

Ilona

K junior-12boj: po zkušenostech s naším mladým, který se zúčastňuje orelských běhů (viz orel.cz) – nedoporučuji! Jak tady už zaznělo – milión kategorií, v rámci nich kolem 10 až 15 děcek za rok, v jednotlivých závodech klidně jen tři čtyři účastníci. Takže když synek oznámí, že byl druhý, často to znamená že byl poslední. Je hezké se něčeho účastnit, ale ono se to samo nezorganizuje, takže jestli nechcete našeho Jiříka utahat do bezvědomí, tak se na to...... Navrhovatelé si samozřejmě můžou organizovat co chtějí.


10. 01. 2019, 18:44

Lukáš B

Už bohužel skončil.


10. 01. 2019, 14:40

petr šubrt

Zeptejte se v Přibyslavi. Tam funguje dvanactiboj junior již několik let.


09. 01. 2019, 19:33

Jirka pořadatel

smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile
POZORsmilePOZORsmilePOZORsmilePOZORsmilePOZORsmilePOZORsmilesmile

Právě jsem dostal dobře míněnou radu od správce lyžařského areálu ohledně nedělních podmínek pro náš závod. Jeho názor je ten, abysme jeli už v dopoledních hodinách, protože předpověď počasí není dobrá a ráno by to bylo v každém případě lepší. Takže jsme se domluvili na :

prezence - neděle 13.ledna od 8.45-9.45
hromadný start - 10.00

prosím, šiřte tuto zprávu mezi kamarády lyžaře rychlostí blesku zítra bude opravena i pozvánka ale hlavně je na informace docela málo času. Ještě nám bylo přislíbeno, že namísto dvou 4,5km okrfuhů se pojede jeden celý Žďárský okruh - cca 9,5km. Díky za pochopení a v neděli naviděnou.

smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile:16smile)


07. 01. 2019, 23:21

Petra L

Dobrý den, i já se s vámi podělím o svůj názor.
Do ligy jsem nastoupila přesně před rokem a v tu doby bych nevěřila, že se zúčastním tolika disciplín a bude mě to bavitsmile. Stalo se a nebyly to jen ty výsledky, které mě donutily stát se skoro pravidelnou účastnicí. Byla to obr parta nadšenců, kteří mě přijali mezi sebe a já si připadala, jako bych s nimi závodila už několik let a všem za to děkujismile.
Nemohla jsem o svých sportovních zážitcích nemluvit doma a tak se stalo pravidlem, že můj 6-ti letý syn se mě pokaždé ptá, zda ho vezmu s sebou, že chce také závodit. Proto i ta myšlenka, proč ne i pro děti? Zřejmě jsem nebyla jediná, koho to napadlo.

ŽLM má jméno a je vyhlášená. Proč nezkusit pro dospěláckou ligu vychovat i naše děti, kteří evidentně chtějí chodit s námi? Kolik jich s námi bylo v neděli na bowlingu? Dle mě cca 25 dětí do 15 let.
Jak píše Jirka, některé disciplíny v pohodě děti zvládnou s námi. Je hezké, jak mají radost z každého úspěchu a bodíku, stejně jako my dospěláci. A to, že nám dospělákům někteří pěkně šlapou na paty, je obdivuhodné. Jen zde podotknu, že tyto naše děti jsou ke sportu vedeny rodiči či si po vzoru rodičů sami tuto možnost vybraly a vyzkouší si v rámci ligy vše, na co si troufnou. Co ale děti, které toto sportovní zázemí v rodičích nemají a rády by třeba přišly a vyzkoušely něco nového?

Tým Jirky je zkušený a stabilní, každý ví, co má dělatsmile. To bychom my, případní organizátoři, zřejmě přesně nevěděli. Snad jsem tím nikoho nedotkla a neurazila, soudím podle sebesmile. Ano, dáme do kupy tým, uspořádáme a odsoutěžíme disciplínu, ale to nám nevyřeší spoustu věcí, které musí být hotovy předtím a po tom a že jich nebude asi málo (organizačních od pozvánky po výsledky, ale co ty administrativní věci, o kterých nevíme … ). Právě s těmi bychom potřebovali poradit a zjistit, co všechno obnáší a zvážit, zda se do toho pustit.
Pak třeba dát na zkoušku tzn. nultý ročník jak zmiňuje Jirka Vábek, jen pár disciplín, zjistit zájem dětí a i rodičů, kteří by se chtěli pravidelně na organizaci podílet.

Není jednoduché v dnešní době zaujmout děti třeba sportem, když je tolik věcí, které mohou ve svém volném čase dělat. Vím o čem mluvím. Pokud si pro ně nepřipravím něčím zajímavý trénink, stačí jedna soutěž, jedna nová věc, neusměju se na ně, nepochválím je, nepofoufám jím bolístku, nezavážu jim tkaničku, neutřu slzičku, tak je to nebude bavit, nebudou pro to dané zapálení, třeba to vzdají a už nepřijdou.

Prosím, je to jen vše můj názor a nerada bych svým příspěvkem rozpoutala nějak vášně a emoce ostatních, to určitě ne.
I když ... určitě nejen já, ale i ti, co se už vyjádřili, by uvítali názory i dalších a snad nebude vadit, že to bude prostřednictvím diskuze zde na stránkách.
Nebo první nápad či prosba, abychom nezahlcovali diskuzi, šla by učinit jednoduchá anketa?
Téma:
Chcete dětskou ligu? Ano - Ne
Moje děti by se rády zúčastnily:
Počet do 8let
Počet do 12let
Dobrovolníci z řad rodičů: Ano – Ne
A pokud by komukoliv nestačila případná anketa a měl by potřebu to více řešit, tak se může ozvat někomu přímo na email.


07. 01. 2019, 20:23

pedros

průměrné 10-12 ti leté děti se mužou zůčastnit max bruslení a plavání sprint--těžko poplavou2 km,uběhnou10 km nebo ujedou na kole 60 km-- dobře holky šubrtovic jsou jiná dimenze--pokud se v přiby, učastnilo okolo 30 ti závodníků myslím že ve ždaře hravě dorazí 50 dětí (pokud budou rozumné discipliny)jde hlavně o zpracování výsledků a být to pod hlavičkou soutěže která má již řadu let zvučné jméno-a zavedenou propagaci-- samotné závody zvládne uspořádat pár nadšenců - samozřejmě s podporou rodičů ale nechci vám do toho moc kecatsmile


07. 01. 2019, 19:50

Jirka pořadatel

Taky bych se chtěl vyjádřit a to hned dvakrát:

1.Včera na bowlingu i dnes odpovídám na dotazy, proč chci končit s pořadatelstvím ŽLM. Není to pravda, končit mě nenapadlo, mám to jako hobby, je mně mezi vámi fajn a celé to vzniklo z pera a hlavy mediálního koordinátora Městského úřadu Žďár n.S. pana Axmana, který si chtěl povyprávět o Lize. To se stalo, druhý den mně poslal na mejla svůj výtvor /článek do Žďárského zpravodaje/ ke schválení a krom poslední věty jsem ho i pochválil. Na konci článku totiž vydedukoval a i uvedl, cituji, že ČAS HLAVNÍHO POŘADATELE SE BLÍŽÍ KE KONCI, TAKŽE SE MUSÍ POMALU ROZHLÍŽET PO SVÉM NÁSTUPCI...Na to jsem mu odepsal, že tu poslední větu může předělat, že to nechám na něm. Asi se mu nechtělo...Takže ještě nekončíme a až to jednou přijde tak to bude. Mám na paměti jednu pravdivou myšlenku Karla Kryla:" Uvědomuji si, že šéf je nade mnou a může se stát, že mi zmáčkne malinkou cévku v hlavě...a já už nic neřeknu.Jenom se tu položím. Člověk by na tuhle možnost neměl zapomínat." Za krátkou dobu se to Krylovi i vyplnilo.

2.Pořádání jakýchkoli závodů pro děti je myšlenka skvělá ale za sebe se přiznám, že se budu snažit /někdy ani to nestačí viz. večírek/ věnovat jedné věci naplno, než dvěma napůl. Hlavně časově. Nabídka ŽLM je i pro děti celkem přijatelná, je z čeho vybírat a je především na rodičích, jak je s rozumem zapojí. Jako příklad bych mohl uvést třeba holky Šubrtovy, hlavně pak Šárku. Začínala jako divačka a fanynka své sestry Elišky, postupně si dala odvahu a pod dohledem Petra a Lucky se začala zapojovat. A teď, vidíte sami, už docela řádí.

A závěrem pochvala všem za povedený rozjezd 19. ročníku našeho sportování.smilesmilesmile


07. 01. 2019, 18:52

Lukáš B

Jsem rád,že se rozjela diskuze ohledně dětských závodů. Určitě to stojí za úvahu. Něco už máme v hlavách,doladime a predneseme Jirkovi a pak záleží v jaké podobě a zda vůbec by to mohlo být. Každopádně se počítá,že se rozšíří počet rozhodčích,nebo jiná sestava,aby nebylo příliš náročné.


07. 01. 2019, 18:43

pedros

ještě trochu v dětských závodech bývají dost veliké rozdíly -i když jsme měli 5 kategorií(7-11 kluci,holky 12-15 kluci,holky a 6 a mladšíspolečná)tak byly problémy s bodováním -první rok stejné jako ve ždaře a rozdíly byly propastné -v dalším roce jsme zavedli bodování jinné( vítěz 100 ,druhý 95 ,třetí 90,čtvrtý87...atd a velice se to osvědčilio...rozhodně je třeba upravit tratě a discipliny individualně pro jednotlivé kategorie..aby si děti zazávodili ale není je potřeba servat!! bodování i discipliny přib,dvanaáctiboje junior jsou podrobněji na odkaz >>


07. 01. 2019, 18:22

pedros

na dětské závody není třeba více než 3-4 pořadatele vím o čem mluvím mám 6-ti leté zkušenosti (přibyslavský dvanáctiboj junior) nejtěžší je po závodech počítání výsledků a jejich umístění na internet -nemluvě o zákonu o ochraně osob.ůdajů-- samotné závody nijak těžké na organizaci nejsou nám se ůčastnilo pravidelně okolo 30-ti dětí a málokdy jednotlivé discipliny trvaly déle než hodinu a půl .


07. 01. 2019, 12:24

Bezchli - bezchli@gmail.com

S Jirkou jsme dětské závody probírali a vzhledem k náročnosti organizace, kdy na dospělé stačí a více ani není tři rozhodčí, nejsme schopni v současné době zajistit 10 - 20 lidí pro dětský závod. My dětský závod pořádáme jen a pouze jeden za rok a máme toho plné kecky vždy. Takže do této problematiky bychom se zatím nehnali. Pokud máte jako rodiče zájem samozřejmě si to můžete vzít na starost. Ale v silách současného organizačního týmu to není.


Příspěvky: 1 - 20 (celkem 6687 příspěvků) >>


krali@krali.cz Králi.cz webdesign 

Králi.cz webdesign - www.krali.cz - tvorba www stránek, webhosting, grafické práce, online obchody

Dovolená CZ - nabídka ubytování v České republice

Psí škola Karlík

K3 sport


Grafické práce Jan Šustr - návrhy, sazby, DTP, tisk

Truhlářské práce Truhlářské práce