1. Běh na lyžích 2. Sprint na lyžích 3. Kuželky  4. Cross 5. Rychlobruslení
6. Atlet. trojboj 7. Cykl. časovka 8. Plavání 9. Olymp. triatlon
10. Cykl. etapa 11. Koulař. sedmiboj 12. Plavání - sprint 13. Vzduchovka
PLAVÁNÍ SPRINT - Žďár n. S. (100 m volným způsobem)

XII. - Plavající Čestmír řádil i počtvrté

Předposlední disciplína 5. ročníku žďárského dvanáctiboje má staronové vítěze. Podle očekávání zvítězili Čestmír "Čenda" Paclík a Martina Jonášová. Čenda odcházel ze žďárského bazénu jako vítěz už počtvrté za sebou. Lepší bilanci v ŽLM má už jen Jiří "Gibon" Uchytil. Martina dokázala zkompletovat čistý kraulařský hattrick, nedělní triumf byl navíc už třetím vítězstvím v letošním ročníku (po červencovém dálkovém plavání a srpnovém triatlonu).

Stometrová porce v chlorované vodě přilákala v neděli 13. listopadu do žďárského bazénu sedm desítek plavců. Oproti minulým letům byl zájem o dost menší (2002 - 110 startujících, 2003 - 97, 2004 - 83), přesto bylo na co koukat. Medailisté vzešli z nejkvalitnější rozplavby soutěže. Už na první obrátce Paclík vedl. Nakonec se jediný vešel pod hranici jedné minuty (0:58,33), i když za vlastním rekordem zaostal o téměř dvě sekundy (0:56,40 v roce 2002).

Od druhého Petra Schmiera (1:01,27) jej dělily tři vteřiny. Mladičký triatlonista dokázal po třech letech prolomit nadvládu dvojice Paclík - Bezchleba (vždy první a druhý). Petr Bezchleba se tentokrát musel spokojit se třetím místem za čas 1:02,13.

Mezi ženami ukázala plaveckou suverenitu Martina Jonášová (1:10,39). Přestože se závodním plaváním skončila už před deseti lety, znovu ukázala, že se může na plavecké disciplíny v honbě za body spolehnout. Zuzana Gemrotová (1:14,48) na vítězku ztratila čtyři vteřiny. Pro třetí místo si dohmátla Lea Šimečková (1:20,33) - dravé mládí z losenického Šneček týmu.

Opět byly k vidění rozdílné výkony. Specialisté s časy na hranici jedné minuty i tací, pro které byla každá obrátka vítanou chvilkou odpočinku. Bezkonkurenčně největších ovací se dočkal Jan Chlubna, který se do cíle protrápil v čase 3:20,39.

Jak se plavecký sprint promítl do celkového pořadí?

Dvanáctá disciplína výrazně zahýbala celkovým pořadím. Martina Jonášová měla před plaváním pouze čtyřbodový náskok před Ivou Žáčkovou. Před vzduchovkou náskok Martiny rozrostl na 34 bodů. V ženské kategorii je situace mnohem přehlednější, protože Martina i Iva jednu disciplínu vynechaly a nemusí tak čekat na odpočet bodů z nejslabší disciplíny. O ty naopak přijde Anita Benešová (zatím drží první příčku) i Radka Šimečková (průběžně třetí).

Střelecké drama se dá očekávat v mužské kategorii. Tomáši Mužátkovi vynesl solidní čas 1:12,10 o 26 bodů více než Tomáši Ročárkovi. Mužátko loni ve střelbě porazil Ročárka o 15 bodů. Pokud svůj loňský výkon zopakují, bude mít ŽLM nového šampióna. Bez šance zdaleka nejsou ani Radim Kamenský (loni nestřílel) a Rosťa Havlíček. Pokud bychom odečetli nejhorší disciplínu už v tuto chvíli, je mezi prvním a čtvrtým pouze šestnáctibodový rozdíl! Celoroční thriller se rozhodne už na konci listopadu. A pak hurá na zasloužený ligařský večírek!!!